top
چاپ مطلب

کاربری آنلاین

کاربری آنلاین

 

پخش همزمان

بر روي دکمه پخش صدا در پنجره تماس کليک نمائيد.( تصوير1).

online-play

روي پنجره تماس کليک راست و Start OnlinePlay گزينه را انتخاب نمائيد.(تصوير2)

start online play

براي قطع پخش مکالمه در لحظه تماس گزينه Stop OnlinePlay را انتخاب نمائيد.(تصوير3)

stop online play

روي کانال مربوط به آن کليک راست کرده و گزينه شروع پخش همزمان را انتخاب کنيد.
براي قطع پخش همزمان مکالمه در لحظه تماس از گزينه پايان پخش همزمان استفاده مي کنيم.
مي توان ضبط خطوط يا يک خط را به طور Manual هم انجام داد. براي اين منظور روي کانال مورد نظر کليک راست مي کنيم و گزينه «شروع ضبط» را انتخاب مي کنيم و پس از آن براي قطع ضبط مکالمه مي توان مجدداً روي کانال مربوطه کليک راست کرد و از گزينه «پايان ضبط» استفاده کرد.
شکل فلاپي ديسک در پنجره تماس، نشان دهنده اين است که مکالمه در حال ضبط مي‌باشد که اگر روي آن کليک کنيم رکورد مورد نظر در همان لحظه در ليست رکوردها نمايش داده مي‌شود (در حالت عادي پس از قطع تماس رکورد نمايش داده مي‌شود.) (تصوير4)

Saving

جهت مشاهده شکل موج سيگنال، براي تست کانال ها، از گزينه نمايش سيگنال در کليک راست کانال مورد نظر استفاده نمائيد. که در واقع سيگنال خطوط را نمايش مي دهد. (تصوير5).

show signal

جهت مشاهده شکل موج دي سي براي تست کانال ها از گزينه نمايش دي سي در کليک راست کانال مورد نظر استفاده نمائيد. که در واقع ولتاژ برق است که اگر زير خط مبدأ باشد قابليت ضبط ندارد؛ دي سي بايد بالاي خط مبدأ باشد، به محض اينکه به حالت OffHook رفت زير خط مي آيد و ضبط آغاز مي گردد.اين حالت براي خط تلفن صادق مي باشد، چراکه ميکروفون يا بيسيم دي سي ندارند.(تصوير6).

show dc

براي گرفتن اطلاعات از کانال، روي کانال مورد نظر کليک راست و گزينه «Get Online Info» را انتخاب نمائيد و يا روي پنجره تماس کليک راست کرده و گزينه «Online Info» را انتخاب نمائيد.
که اطلاعاتي راجع به شماره کارت و کانال، تعداد زنگ، شماره پورت و مطابق با پنجره زير نمايش مي دهد.
براي تغيير نام کانال ها مي توان روي کانال مورد نظر کليک راست کرده و گزينه تغيير نام را انتخاب نمود.

DisConnect Watcher :

اين خاصيت تنها در مد HOOK معنا دارد. چنانچه اين خاصيت انتخاب شود برنامه چک مي کند که در حالت OffHook آيا واقعاً گوشي برداشته شده يا خط از دستگاه جدا شده چون هر دو حالت از نظر سخت افزار يکسان مي باشد.چنانچه اين خاصيت، انتخاب باشد دور آن يک کادر آبي قرار مي گيرد، که در اينصورت اگر خط تلفني که به دستگاه ضبط مکالمات وصل است، از دستگاه جدا گردد، LED آن که قرمز شده و حاکي از برداشته شدن گوشي و ضبط خط مي باشد، بعد از يک دقيقه خاموش و از حالت ضبط خارج مي گردد.

کليک راست روي کانال مورد نظر و انتخاب گزينهChange Save Mode:

در اين قسمت مي توان نحوه تشخيص برنامه براي شروع ضبط مکالمات را تعيين نمود.
حالت DEFHOX حالت پيش فرض مي باشد که پس از شنيده شدن صدا اين حالت به حالت HOX يا HOOK تغيير مي کند.
حالت «DEFHOX» تا قبل از برداشتن و گذاشتن گوشي مانند حالت HOX با تشخيص عدم سکوت شروع به ضبط مي کند و بعد از برداشتن و گذاشتن گوشي به حالتHOOK بر مي گردد ولي براي حالت ضبط صداي مثلاً ميکروفون، به حالت HOX تغيير مي کند.
با انتخاب گزينه «HOOK» ضبط مکالمات حساس به برداشتن و گذاشتن گوشي مي شود.
با انتخاب گزينه «HOX» ضبط مکالمات حساس به صوت مي شود. که در کادر زير آن مي توان ميزان حساسيت صدا را تنظيم کرد هر چه اين عدد بيشتر باشد حساسيت بالاتر مي رود. و در نهايت، در کادر آخر، ميزان سکوت براي قطع ضبط مکالمه تعيين مي گردد.
با انتخاب گزينه «NONE» عمل ضبط انجام نمي گردد.
مي توان براي هر کانال توضيحي در نظر گرفت. بدين منظور روي کانال مورد نظر کليک راست مي کنيم و گزينه «توضيحات» را انتخاب مي نمائيم.
که با انتخاب اين گزينه؛ در قسمت «نام کانال»، نام کانال مورد نظر مشاهده مي شود و در قسمت «توضيحات»، متن مورد نظر تايپ مي شود.
که چنانچه روي کانال مربوطه کليک کرديد توضيح آن در قسمت زير کادر نمايش داده مي شود.
براي ذخيره شماره در لحظه تماس روي پنجره تماس کليک راست و گزينه Add To PhoneBook را انتخاب نمائيد.(تصوير7).

phonebook

که پنجره اي همانند تصوير شماره 8 ظاهر مي شود.

quick-add

براي ويرايش مشخصات شماره تماس روي پنجره تماس کليک راست کرده و گزينه Edit In PhoneBook را انتخاب نمائيد.(تصوير9).

edit-in-phonebook

براي گرفتن اطلاعات در لحظه تماس روي پنجره تماس کليک راست و گزينه Online Info را انتخاب نمائيد(تصوير10).

online-info

که اطلاعاتي راجع به شماره کارت و کانال، تعداد زنگ، شماره پورت و نمايش مي دهد.(تصوير11).

contact-manger

براي مخفي کردن پنجره تماس روي آن کليک راست و گزينه Hide را انتخاب نمائيد(تصوير12).

hide


افزودن به کارتابل از روي آيکن

دومين روش براي اضافه کردن مکالمه به کارتابل در حين مکالمه، پنجره تماس مي باشد. با کليک راست روي اين پنجره و انتخاب گزينه اضافه کردن به کارتابل، مکالمه را به کارتابل انتقال دهيد.(تصوير1)
add-to-cartables
گزينه Cancel هم براي لغو عمل کليک راست بکار مي رود.(تصوير2)
cancel


افزودن به کارتابل در حين مکالمه

در هنگام ايجاد کارتابل (در منوي تنظيمات، سربرگ کارتابلها)، فيلدي با نامDTMFکد، وجود دارد که در آن بايد عددي وارد نمود تا بتوان در حين مکالمه، مکالمه اي را به کارتابل اضافه نمود.
براي اضافه کردن يک مکالمه در حين مکالمه بايد بعد از پايان مکالمه و قبل از گذاشتن گوشي تلفن عددDTMFکد مربوط به کارتابل مورد نظر را گرفت تا آن مکالمه به کارتابل موردنظر اضافه گردد.
مثلاً در پنجره زیر مشاهده مي‌کنيد که کارتابل مربوط به پشتيباني تلفني داراي DTMF کد ۱۲۱۲# مي باشد که در نتيجه براي اضافه کردن مکالمات به اين کارتابل بايد بعد از اتمام مکالمه و قبل از گذاشتن گوشي اين عدد (۱۲۱۲#) را شماره گيري نمائيد.

setting


افزودن به کارتابل از طريق ليست رکوردها

براي اضافه کردن مکالمه به کارتابل مورد نظر، بعد از اضافه شدن مکالمه به ليست رکوردها روي آن کليک راست کرده و گزينه اضافه کردن به کارتابل را انتخاب نمائيد. که پنجره بالا باز مي‌شود و مي‌توان کارتابل مورد نظر را انتخاب و OK نمود.


تست سخت افزار

اين قسمت در حال حاضر روي نرم افزار غيرفعال بوده و براي استفاده اشخاصي است که قصد  مطالعات  بيشتر و انجام امور تحقيقاتي روي نرم افزار هاي تلسا را دارند.
1.  براي تست سخت افزار برنامه، روي آيکون برنامه در سيني ابزار کليک راست و گزينه «Hardware Maintenance» را انتخاب نمائيد .با فشردن دکمه OK  پنجره مقابل باز مي شود.
که با انتخاب کانال مورد نظر مي توان با مشاهدهDC , Signal کانال از وضعيت کانال با خبر شد.
2.  براي تست سخت افزار از گزينه Test Channel استفاده نمائيد.
maintenance


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *